Lékárna ONYX

Vaše tradiční lékárna na Dolním náměstí již od roku 1995
Dolní náměstí 334 | 755 01 Vsetín

Menu

Homeopatie

Nabízíme poradenství a léčbu na základě homeopatického vzdělání francouzské společnosti Boiron, evropského lídra v oboru. Homeopatie, stejně jako mnoho jiných přírodních či alternativních lékařských metod, je u nás od 90. let 20. století na trvalém vzestupu. Princip homeopatie spočívá v podobnosti léčivých a toxických účinků určitých látek na organismus v závislosti na velikosti užité dávky. Všechny přípravky jsou vyrobeny složitým technologickým procesem z rostlinných, živočišných nebo minerálních zdrojů. U běžných a méně závažných onemocnění může homeopatie spolehlivě plnit úlohu primární léčby, při závažnějších nebo chronických zdravotních komplikacích často výrazně pomáhá jakožto sekundární, tedy doplňková léčba. Právě schopnost rozpoznat možnosti a hranice homeopatické léčby v každém individuálním případě mají jen zdravotničtí pracovníci náležitě vzděláni v oboru. Využijte možnost léčit se bez rizika nežádoucích účinků, předávkování či interakcí s jinými léky.

Tradiční a vlastní receptury

Příprava tradičních receptur, jimž rychlý vývoj ve farmacii neubírá nic z jejich ověřeného účinku. Naši prarodiče neznali přesycený farmaceutický trh, proto byli odkázáni na samoléčení a přírodní medicínu mnohem více než současné generace. Stávající trend hromadné průmyslové výroby a neustále se rozšiřující nabídky léčivých přípravků způsobuje pomalé, ale jisté mizení dávných receptur z nabídky lékáren. Ačkoliv je tento vývoj logický a přirozený, snažíme se osvědčené receptury uchovat v naši stálé nabídce.

Měření krevního tlaku

Na samoobslužném přístroji Keito K6 si můžete zdarma změřit hmotnost, výšku, krevní tlak a index tělesného tuku. Měření probíhá bez cizí asistence a vaše výsledky dostanete písemně zaznamenané. V případě Vašeho zájmu budeme vaše hodnoty archivovat a předávat Vašemu lékaři.

Měření glykémie

Měření hodnot krevního cukru provádíme zdarma na glukometru EasyGluco. Měření je bezbolestné s okamžitým výsledkem. V případě Vašeho zájmu budeme vaše hodnoty archivovat a předávat Vašemu lékaři.

Dětský přebalovací pult

Vaše miminko můžete u nás přebalit a zároveň ošetřit zdarma poskytnutou dětskou kosmetikou. K dispozici máte mikrovlnnou troubu pro ohřev oblíbené specialitky vašeho mrňouska, dále ubrousky, vatové tyčinky, dětský zásyp, olej a ošetřující mast, zkrátka vše potřebné pro maximální komfort vašeho miminka. Jsme dostatečně zásobeni dětskou výživou a kosmetikou.

Optimalizace doplatků za léky

Pro farmaceutický trh platí stejné ekonomické principy jako ve všech jiných odvětvích a jeho nasycenosti lze často využít ve prospěch pacienta. Farmaceutická společnost, která vyvine a uvede nový lék na trh, logicky využívá právo jeho patentové ochrany a po dobu pěti až deseti let může jako jediný výrobce diktovat cenu svého léku. Po uplynutí patentové ochrany začínají rychle přicházet léky se stejným složením vyrobené v licenci jinými výrobci. Těmto lékům se říká generická léčiva a jsou zpravidla výrazně levnější než původní originály, přičemž kvalita léku, jeho účinky a použití se nemění. Tak běžně dochází k situacím, kdy je v lékárně k dispozici několik léků s různými názvy, které se ovšem z farmakologického či lékařského hlediska neliší. Značně rozdílná je ale jejich cena, resp. doplatek pacienta. Takový výběr léku při výdeji pacientovi se nazývá generická substituce a lékárník – vysokoškolsky vzdělaný farmaceut – ji s pacientem na jeho vlastní přání vždy konzultuje. Léčba pacienta je jasně daná receptem vystaveným lékařem a generickou substitucí se nijak nemění, ovšem pacientovi se takto nabízí mnohdy netušená možnost úspor na doplatcích za léky. Vaše spoluúčast na léčbě je často nezanedbatelná, proto využijte příležitost aktivně ovlivňovat své výdaje.

Rozvoz léků

Lékárna je pravidelně zásobována dvakrát denně, proto vám léky, které nemáme aktuálně k dispozici můžeme zajistit v ten samý nebo následující den. Pokud se již do lékárny nemůžete nebo nechcete vracet, na vaše přání vám chybějící léky v rámci města Vsetína zdarma dovezeme domů.

Zdravotní obuv firmy PROTETIKA a JASNÝ

Jako jediní ve Vsetíně prodáváme certifikovanou zdravotní obuv firmy ORTO PLUS. Kožená, ručně šitá obuv splňuje všechny požadavky zdravého obouvání a potěší moderním designem. Kromě zásob ze skladu lékárny nabízíme možnost objednat si vzor obuvi i barvu kůže dle přiloženého katalogu. Dále nabízíme pracovní, domácí a dětskou zdravotní obuv firem PROTETIKA a JASNÝ.

Akceptace šekových poukázek

Akceptujeme platební karty VISA Card a Master Card a přijímáme nejrozšířenější šekové poukázky na našem trhu – Flexipass, Unišek a Ticket benefit. Na přání vám vystavíme naši vlastní dárkovou poukázku na 100kč, 200kč, 500kč, 1000kč nebo v libovolné jiné hodnotě.